12102U2R2BAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 2.2pF ULTRA LOW ESR
product image
12102U2R2BAT2A Picture
SeekIC No. : 00850792 Detail
12102U2R2BAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 2.2pF ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U2R2BAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 200 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 200 Volts
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U2R2BAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.1pF
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C