140HTRL10V1.0
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded YELLOW 1.0uF 10V
product image
140HTRL10V1.0 Picture
SeekIC No. : 00739827 Detail
140HTRL10V1.0: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded YELLOW 1.0uF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
140HTRL10V1.0
Mfg:
Xicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Dimensions :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1 uF