1410-G111-L2F1-S01-1.5A
CIRC BREAK 1.5AMP 240V FAST
product image
1410-G111-L2F1-S01-1.5A Picture
SeekIC No. : 004209567 Detail
1410-G111-L2F1-S01-1.5A: CIRC BREAK 1.5AMP 240V FAST
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1410-G111-L2F1-S01-1.5A
Mfg:
E-T-A
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog Information1410-G111-L2F1-S01-1.5A
VendorE-T-A
CategoryCircuit Protection
Mounting TypePanel Mount
Actuator TypePush to Reset
Voltage50VDC, 250VAC
Current - Trip (It)1.5A
Number of Poles1
Breaker TypeThermal
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 1410 G111 L2F1 S01 1 5A