1410-L210-L2F1-S02-2.5A
CIRCUIT BREAKER PC MNT 2.5A
product image
1410-L210-L2F1-S02-2.5A Picture
SeekIC No. : 004209577 Detail
1410-L210-L2F1-S02-2.5A: CIRCUIT BREAKER PC MNT 2.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1410-L210-L2F1-S02-2.5A
Parameters:
Technical/Catalog Information1410-L210-L2F1-S02-2.5A
Actuator TypeLever
Voltage50VDC, 250VAC
Current - Trip (It)2.5A
Number of Poles1
Breaker TypeThermal
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 1410 L210 L2F1 S02 2 5A