1410-L210-L2F1-S02-6.3A
CIRCUIT BREAKER PC MNT 6.3A
product image
1410-L210-L2F1-S02-6.3A Picture
SeekIC No. : 004209583 Detail
1410-L210-L2F1-S02-6.3A: CIRCUIT BREAKER PC MNT 6.3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1410-L210-L2F1-S02-6.3A
Parameters:
Technical/Catalog Information1410-L210-L2F1-S02-6.3A
Actuator TypeLever
Voltage50VDC, 250VAC
Current - Trip (It)6.3A
Number of Poles1
Breaker TypeThermal
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 1410 L210 L2F1 S02 6 3A