1418N4ALK12
Electrical Enclosures NEMA 4 ALUM 30X24X12
product image
1418N4ALK12 Picture
SeekIC No. : 002693148 Detail
1418N4ALK12: Electrical Enclosures NEMA 4 ALUM 30X24X12
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1418N4ALK12
Mfg:
Hammond Manufacturing
  • Qty
  • 0~1
  • 1~2
  • 2~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Wall Mount Enclosures Type : Single Door
NEMA Rating : 4 Outside Depth : 12 in
Outside Height : 30 in Outside Width : 24 in
Panel Width : 21 in Panel Height : 27 in
Material : Aluminum Color : Gray
Ventilation : Not Available
Description
Product : Wall Mount Enclosures
Type : Single Door
Color : Gray
Ventilation : Not Available
Outside Width : 24 in
Panel Width : 21 in
Material : Aluminum
NEMA Rating : 4
Outside Depth : 12 in
Outside Height : 30 in
Panel Height : 27 in