1451-100A-T
Board Mount Pressure / Force Sensors 0-100psia TUBE PORT
product image
1451-100A-T Picture
SeekIC No. : 002675149 Detail
1451-100A-T: Board Mount Pressure / Force Sensors 0-100psia TUBE PORT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1451-100A-T
Mfg:
Measurement Specialties Sensors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi Pressure Type : Absolute
Accuracy : 0.25 % Output Type : Amplified
Mounting Style : SMD/SMT Operating Supply Voltage : 3 V
Description
Package / Case :
Port Type :
Pressure Type : Absolute
Output Type : Amplified
Mounting Style : SMD/SMT
Accuracy : 0.25 %
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi
Operating Supply Voltage : 3 V