150334K100EB
Film Capacitors 100V .33uF 10%
product image
150334K100EB Picture
SeekIC No. : 00954764 Detail
150334K100EB: Film Capacitors 100V .33uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150334K100EB
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 0.33 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 100 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 0.33 in Dia. x 0.315 in L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 10 %
Dielectric : Polyester
Voltage Rating : 100 Volts
Product Type : General Purpose
Capacitance : 0.33 uF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150334K100EB
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C