150D103X0100A2B
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 0.01uF 100volts 20% A case Axial
product image
150D103X0100A2B Picture
SeekIC No. : 001076420 Detail
150D103X0100A2B: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 0.01uF 100volts 20% A case Axial
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150D103X0100A2B
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Voltage Rating : 100 Volts
Tolerance : 20 % Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Dimensions : 3.43 mm Dia. x 7.26 mm L
Dimensions : 3.43 mm Dia. x 7.26 mm L
Series : 150D
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance : 0.01 uF