1.5KE27CA/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V 5% Bidir
product image
1.5KE27CA/1 Picture
SeekIC No. : 00256882 Detail
1.5KE27CA/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE27CA/1
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 37.5 V
Operating Voltage : 23.1 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 25.7 V Peak Surge Current : 40 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Bulk
Capacitance :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Polarity : Bidirectional
Packaging : Bulk
Peak Surge Current : 40 A
Operating Voltage : 23.1 V
Breakdown Voltage : 25.7 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Clamping Voltage : 37.5 V