172-037-112R911
D-Sub Standard Connectors 37POS Male 5A Steel
product image
172-037-112R911 Picture
SeekIC No. : 002047654 Detail
172-037-112R911: D-Sub Standard Connectors 37POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-037-112R911
Parameters:
Technical/Catalog Information172-037-112R911
Contact FinishGold
FeaturesBoard Lock
Flange FeatureBoard Side (4-40) and Mating Side (4-40)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 37
Number of Rows2
TerminationSolder
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 037 112R911
172037112R911
2937MA ND
2937MAND
2937MA