172-050-102R021
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-102R021 Picture
SeekIC No. : 002035608 Detail
172-050-102R021: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-102R021
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-102R021
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pin
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder Cup
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 102R021
172050102R021
3150MA ND
3150MAND
3150MA