172-050-112R011
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-112R011 Picture
SeekIC No. : 002048502 Detail
172-050-112R011: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-112R011
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-112R011
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pin
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 112R011
172050112R011
2550MA ND
2550MAND
2550MA