1812GC472MAT3A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 4700pF 20%
product image
1812GC472MAT3A\SB Picture
SeekIC No. : 00885502 Detail
1812GC472MAT3A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 4700pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812GC472MAT3A\SB
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 20 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 4700 pF
Tolerance : 20 %
Parameters:
Technical/Catalog Information1812GC472MAT3A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C