1812GC561KATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 560pF 10%
product image
1812GC561KATME Picture
SeekIC No. : 00889530 Detail
1812GC561KATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 560pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812GC561KATME
Quick Details
Capacitance : 560 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 560 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812GC561KATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance560pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C