1812GC681JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 680pF 5%
product image
1812GC681JAT1A Picture
SeekIC No. : 00884382 Detail
1812GC681JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 680pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812GC681JAT1A
Quick Details
Capacitance : 680 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 2 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 680 pF
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Voltage Rating : 2 KVolts
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information1812GC681JAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance680pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±5%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C