1812GC821KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 820PF 2KV 10%
product image
1812GC821KAT1A Picture
SeekIC No. : 00870830 Detail
1812GC821KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 820PF 2KV 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812GC821KAT1A
Quick Details
Capacitance : 820 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 820 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812GC821KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance820pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C