1812HA121KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 120pF 10%
product image
1812HA121KAT1A Picture
SeekIC No. : 00879050 Detail
1812HA121KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 120pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA121KAT1A
Quick Details
Capacitance : 120 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 120 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA121KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance120pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C