1812HA181JAT1A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 180pF 5%
product image
1812HA181JAT1A\SB Picture
SeekIC No. : 00881826 Detail
1812HA181JAT1A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 180pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA181JAT1A\SB
Quick Details
Capacitance : 180 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 180 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA181JAT1A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance180pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C