1812HA181MATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 180pF 20%
product image
1812HA181MATME Picture
SeekIC No. : 00888711 Detail
1812HA181MATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 180pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA181MATME
Quick Details
Capacitance : 180 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 180 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA181MATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance180pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C