1812HA221KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 220pF 10% C0G
product image
1812HA221KAT1A Picture
SeekIC No. : 00817233 Detail
1812HA221KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 220pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA221KAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Capacitance : 220 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA221KAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C