1825CA122KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1200PF 600V 10%
product image
1825CA122KAT1A Picture
SeekIC No. : 00889284 Detail
1825CA122KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1200PF 600V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1825CA122KAT1A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 1200 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 600 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 1200 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 600 Volts
Parameters:
Technical/Catalog Information1825CA122KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1200pF
Voltage - Rated 630V
Tolerance±10%
Package / Case1825 (4564 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C