1825CC154MAT1A\SB
CAP CER 0.15UF 630V 20% X7R 1825
product image
1825CC154MAT1A\SB Picture
SeekIC No. : 002928527 Detail
1825CC154MAT1A\SB: CAP CER 0.15UF 630V 20% X7R 1825
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1825CC154MAT1A\SB
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.15µF Voltage - Rated: 630V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Lead Spacing: - Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 0.15µF
Voltage - Rated: 630V
Series: -
Features: High Voltage
Package / Case: 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information1825CC154MAT1A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.15F
Voltage - Rated 630V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX7R
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-