19001-10UL
SW ROTARY SP 15A 2" 10POS SLD MT
product image
19001-10UL Picture
SeekIC No. : 004170587 Detail
19001-10UL: SW ROTARY SP 15A 2" 10POS SLD MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
19001-10UL
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 19 Manufacturer: Grayhill Inc
Number of Positions: 10 Number of Decks: 1
Package / Case : WQFN-42 Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T Contact Rating @ Voltage: 15A @ 120VAC
Actuator Type: Flatted (6.35mm dia) Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug Orientation: Vertical
Description
Number of Positions: 10
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Orientation: Vertical
Actuator Type: Flatted (6.35mm dia)
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Angle of Throw: 30°
Manufacturer: Grayhill Inc
Series: 19
Contact Rating @ Voltage: 15A @ 120VAC
Parameters:
Technical/Catalog Information19001-10UL
VendorGrayhill Inc
CategorySwitches
Mounting TypePanel Mount
Number of Positions 10
Number of Decks1
Number of Poles per Deck1
Angle of Throw30°