1N4004AT-82
Rectifiers DI RECT. 400V 26mm
product image
1N4004AT-82 Picture
SeekIC No. : 00170498 Detail
1N4004AT-82: Rectifiers DI RECT. 400V 26mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1N4004AT-82
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Standard Recovery Rectifiers Reverse Voltage : 500 V
Forward Voltage Drop : 0.95 V Forward Continuous Current : 1 A
Max Surge Current : 30 A Reverse Current IR : 0.035 uA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : DO-41
Packaging : Ammo
Description
Configuration :
Recovery Time :
Forward Continuous Current : 1 A
Max Surge Current : 30 A
Forward Voltage Drop : 0.95 V
Product : Standard Recovery Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DO-41
Packaging : Ammo
Reverse Voltage : 500 V