1PS59SB10,115
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SC59
product image
1PS59SB10,115 Picture
SeekIC No. : 003428650 Detail
1PS59SB10,115: DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SC59
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1PS59SB10,115
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Frequency : 24 GHz
Manufacturer: NXP Semiconductors Diode Type: Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30V Current - Average Rectified (Io): 200mA (DC)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): - Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800mV @ 100mA
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Reverse Recovery Time (trr): 5ns
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2µA @ 25V Capacitance @ Vr, F: 10pF @ 1V, 1MHz
Diode Configuration: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Supplier Device Package: SMT3
Description
Series: -
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -
Diode Configuration: -
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Average Rectified (Io): 200mA (DC)
Diode Type: Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800mV @ 100mA
Reverse Recovery Time (trr): 5ns
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2µA @ 25V
Capacitance @ Vr, F: 10pF @ 1V, 1MHz