1SMA110Z
Zener Diodes 110V
product image
1SMA110Z Picture
SeekIC No. : 00270368 Detail
1SMA110Z: Zener Diodes 110V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1SMA110Z
Mfg:
Taiwan Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Zener Voltage : 110 V Voltage Tolerance : 5 %
Power Dissipation : 1 W Maximum Reverse Leakage Current : 5 uA
Maximum Zener Impedance : 450 Ohms Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : DO-214AC
Packaging : Reel
Description
Voltage Temperature Coefficient :
Zener Current :
Voltage Tolerance : 5 %
Power Dissipation : 1 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Reverse Leakage Current : 5 uA
Package / Case : DO-214AC
Zener Voltage : 110 V
Maximum Zener Impedance : 450 Ohms