1SMA11AT3
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 11V 400W
product image
1SMA11AT3 Picture
SeekIC No. : 00261833 Detail
1SMA11AT3: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 11V 400W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1SMA11AT3
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 18.2 V
Operating Voltage : 11 V Package / Case : SMA
Breakdown Voltage : 12.2 V Peak Surge Current : 22 A
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W
Clamping Voltage : 18.2 V
Operating Voltage : 11 V
Package / Case : SMA
Breakdown Voltage : 12.2 V
Peak Surge Current : 22 A