2225GC822KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 8200pF 10%
product image
2225GC822KAT1A Picture
SeekIC No. : 00873858 Detail
2225GC822KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 8200pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC822KAT1A
Quick Details
Capacitance : 8200 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 8200 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC822KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8200pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C