2225HC472KAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 4700pF 10%
product image
2225HC472KAT9A Picture
SeekIC No. : 00874624 Detail
2225HC472KAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 4700pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC472KAT9A
Quick Details
Product : High Voltage MLCCs Packaging : Bulk
Description
Capacitance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient / Code :
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC472KAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case2225 (5664 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingBulk
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C