2225HC682MAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 6800pF 20%
product image
2225HC682MAT9A Picture
SeekIC No. : 00885055 Detail
2225HC682MAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 6800pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC682MAT9A
Quick Details
Capacitance : 6800 pF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 6800 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC682MAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6800pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C