2225JA101JAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4KVolts 100pF 5%
product image
2225JA101JAT9A Picture
SeekIC No. : 00888563 Detail
2225JA101JAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4KVolts 100pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225JA101JAT9A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 4 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 pF
Product : High Voltage MLCCs
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Voltage Rating : 4 KVolts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225JA101JAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 4000V (4 kV)
Tolerance±5%
Package / Case2225 (5664 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C