253C203C50NA
POT JOYSTICK 20K OHM
product image
253C203C50NA Picture
SeekIC No. : 004217335 Detail
253C203C50NA: POT JOYSTICK 20K OHM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
253C203C50NA
Parameters:
Technical/Catalog Information253C203C50NA
Resistance In Ohms20.0K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±30%
Mounting TypeThrough Hole
Rotation Angle50°
Package / CaseSquare - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)