254SA104C50A
POT JOYSTICK 100K OHM
product image
254SA104C50A Picture
SeekIC No. : 003619605 Detail
254SA104C50A: POT JOYSTICK 100K OHM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
254SA104C50A
Quick Details
Series: 254 Manufacturer: CTS Electrocomponents
Resistance (Ohms): 100k Power (Watts): 0.01W
Tolerance: ±30% Adjustment Type: Top Adjustment
Rotation Angle: 50° Mounting Type: Surface Mount
Package / Case : MQFP Package / Case: Square - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)
Description
Manufacturer: CTS Electrocomponents
Power (Watts): 0.01W
Series: 254
Resistance (Ohms): 100k
Rotation Angle: 50°
Package / Case: Square - 0.768" L x 0.693" W x 0.236" H (19.50mm x 17.60mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Tolerance: ±30%
Parameters:
Technical/Catalog Information254SA104C50A
Resistance In Ohms100K
Power (Watts)0.01W
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±30%
Mounting TypeSurface Mount
Rotation Angle50°