30-W-50-010
Wire - Single Conductor 30AWG 1" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. WHITE
product image
30-W-50-010 Picture
SeekIC No. : 002507563 Detail
30-W-50-010: Wire - Single Conductor 30AWG 1" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. WHITE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30-W-50-010
Mfg:
OK Industries
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Wire Size (AWG) : 30 Length : 1 in
Jacket Color : White Series : 30-B
Description
Stranding :
Voltage Rating :
Insulation Material :
Maximum Temperature :
Plenum (Y/N) :
Type :
Jacket Color : White
Wire Size (AWG) : 30
Series : 30-B
Length : 1 in
Parameters:
Technical/Catalog Information30-W-50-010
VendorOK Industries/Div of Jonard Ind Corp
CategoryCables, Wires
ColorWhite
Conductor Diameter0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Diameter0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) MaterialKynar
Length0.250' (76.20mm, 3.00")
Quantity50
Wire Gauge 30 AWG
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 30 W 50 010