30-W-50-030
Wire - Single Conductor 30AWG 3" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. WHITE
product image
30-W-50-030 Picture
SeekIC No. : 002507544 Detail
30-W-50-030: Wire - Single Conductor 30AWG 3" INSUL LNTH 50 PCS. PKG. WHITE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30-W-50-030
Quick Details
Wire Size (AWG) : 30 Length : 3 in
Series : 30-B
Length : 3 in
Parameters:
Technical/Catalog Information30-W-50-030
ColorWhite
Conductor Diameter0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Diameter0.019" (0.50mm)
Jacket (Insulation) MaterialKynar
Length0.417' (127.00mm, 5.00")
Quantity50
Wire Gauge 30 AWG
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 30 W 50 030