30R110-PB
PTC Resettable Fuses 30V 1.1A-HD 40A MAX
product image
30R110-PB Picture
SeekIC No. : 00687162 Detail
30R110-PB: PTC Resettable Fuses 30V 1.1A-HD 40A MAX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R110-PB
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Hold Current : 1.1 A Trip Current : 2.2 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.17 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Hold Current : 1.1 A
Current Rating (Max) : 40 A
Trip Current : 2.2 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.17 Ohms