30R500-PB
PTC Resettable Fuses 30V 5A-HD 40A MAX
product image
30R500-PB Picture
SeekIC No. : 00687255 Detail
30R500-PB: PTC Resettable Fuses 30V 5A-HD 40A MAX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R500-PB
Quick Details
Hold Current : 5 A Trip Current : 10 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.05 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Resistance : 0.05 Ohms
Hold Current : 5 A
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Trip Current : 10 A