30R600-PB
PTC Resettable Fuses
product image
30R600-PB Picture
SeekIC No. : 00687335 Detail
30R600-PB: PTC Resettable Fuses
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R600-PB
Quick Details
Hold Current : 6 A Trip Current : 12 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.04 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.04 Ohms
Hold Current : 6 A
Trip Current : 12 A