30R700-PB
PTC Resettable Fuses 30V 7A-HD 40A MAX
product image
30R700-PB Picture
SeekIC No. : 00687337 Detail
30R700-PB: PTC Resettable Fuses 30V 7A-HD 40A MAX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R700-PB
Quick Details
Hold Current : 7 A Trip Current : 14 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.03 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 7 A
Trip Current : 14 A
Resistance : 0.03 Ohms