30R900UMR
PTC Resettable Fuses PTC 30V 9A POLY RADIAL LEADS
product image
30R900UMR Picture
SeekIC No. : 00685801 Detail
30R900UMR: PTC Resettable Fuses PTC 30V 9A POLY RADIAL LEADS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R900UMR
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Hold Current : 9 A Trip Current : 18 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.02 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Resistance : 0.02 Ohms
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 9 A
Trip Current : 18 A
Parameters:
Technical/Catalog Information30R900UMR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingTape & Box (TB)
Current - Hold (Ih) (Max)9A
Current - Trip (It)18A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip20s
R Min/Max0.005 ~ 0.020 Ohm