30R900-PB
PTC Resettable Fuses 30V 9A-HD 40A MAX
product image
30R900-PB Picture
SeekIC No. : 00687198 Detail
30R900-PB: PTC Resettable Fuses 30V 9A-HD 40A MAX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
30R900-PB
Quick Details
Hold Current : 9 A Trip Current : 18 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.02 Ohms
Maximum Voltage DC : 30 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Maximum Voltage DC : 30 V
Resistance : 0.02 Ohms
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Hold Current : 9 A
Trip Current : 18 A