3250W-1-203
Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms 5% Square Sealed
product image
3250W-1-203 Picture
SeekIC No. : 001265207 Detail
3250W-1-203: Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms 5% Square Sealed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3250W-1-203
Resistance : 20 KOhms Termination Style : Radial
Power Rating : 1 Watt Tolerance : 5 %
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Resistance : 20 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3250W-1-203
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms20.0K
Power (Watts)1W
Number of Turns25
Package / CaseSquare - 0.500" L x 0.500" W x 0.220" H (12.70mm x 12.70mm x 5.59mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±5%
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 3250W 1 203
3250W1203
3250W 203 ND
3250W203ND
3250W-203