330R682U040JP2
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6800UF 40V
product image
330R682U040JP2 Picture
SeekIC No. : 00718716 Detail
330R682U040JP2: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6800UF 40V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
330R682U040JP2
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 6800 uF Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 40 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 25.8 mm Dia. x 67.3 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 6800 uF
Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 40 Volts
Dimensions : 25.8 mm Dia. x 67.3 mm L