331R222M063GT0E
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2200UF 63V
product image
331R222M063GT0E Picture
SeekIC No. : 00720861 Detail
331R222M063GT0E: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2200UF 63V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
331R222M063GT0E
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 2200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 63 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 19.4 mm Dia. x 92.7 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 63 Volts
Capacitance : 2200 uF
Dimensions : 19.4 mm Dia. x 92.7 mm L