331R272U075JP2
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2700UF 75V -10+75%
product image
331R272U075JP2 Picture
SeekIC No. : 00723353 Detail
331R272U075JP2: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2700UF 75V -10+75%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
331R272U075JP2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 2700 uF Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 75 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 25.8 mm Dia. x 67.3 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Capacitance : 2700 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 75 Volts
Dimensions : 25.8 mm Dia. x 67.3 mm L