3329H-1-503
product image
3329H-1-503 Picture
SeekIC No. : 001270793 Detail
3329H-1-503: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 50KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329H-1-503
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 50 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Description
Number of Turns :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Taper : Linear
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Resistance : 50 KOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329H-1-503
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms50.0K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseRound - 0.250" Dia x 0.180" H (6.35mm x 4.57mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%