3329H-1-504
product image
3329H-1-504 Picture
SeekIC No. : 001267527 Detail
3329H-1-504: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 500KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329H-1-504
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 500 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Description
Number of Turns :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Product Type : Single Turn
Resistance : 500 KOhms
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Parameters:
Technical/Catalog Information3329H-1-504
Resistance In Ohms500K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseRound - 0.250" Dia x 0.180" H (6.35mm x 4.57mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%