3329P-1-102LF
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1KOHMS 10% 0.5WATTS
product image
3329P-1-102LF Picture
SeekIC No. : 001266297 Detail
3329P-1-102LF: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 1KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329P-1-102LF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 1 KOhms
Voltage Rating : 300 Volts Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Tolerance : 25 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Taper : Linear
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type : Single Turn
Voltage Rating : 300 Volts
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Resistance : 1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3329P-1-102LF
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseRound - 0.250" Dia x 0.229" H (6.35mm x 5.82mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%