3329P-1-202
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 2KOHMS 10% 0.5WATTS
product image
3329P-1-202 Picture
SeekIC No. : 001271681 Detail
3329P-1-202: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"RND 2KOHMS 10% 0.5WATTS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
3329P-1-202
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Taper : Linear Resistance : 2 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Description
Number of Turns :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 200 mWatts
Tolerance : 25 %
Resistance : 2 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog Information3329P-1-202
VendorBourns Inc.
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms2.00K
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Number of TurnsSingle
Package / CaseRound - 0.250" Dia x 0.229" H (6.35mm x 5.82mm)
PackagingTube
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%